Seagate ST4000NC001 4TB 5900RPM SATA 3.5" Terascale HDD NAS

SKU
ST4000NC001
Dostępność: W magazynie
399,00 zł 324,39 zł
Download PDF

Powiadom o dostępności

Seagate ST4000NC001 4TB 5900RPM SATA 3.5" Terascale HDD NAS

Seagate ST4000NC001 jest przedstawicielem rodziny dysków Terascale HDD (dawniej Constellation ES).

Model ten oferuje 4 TB pojemności. Zastosowanie 64 MB pamięci podręcznej zapewnia wysoką wydajność urządzenia. Konstrukcja charakteryzuję się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. Różne rozwiązania techniczne zapewniają doskonałą pracę napędu w zastosowaniach zarówno domowych jak i biurowych. Dysk zaopatrzony jest w cały zestaw technologii, które odpowiadają za jak najcichszą pracę urządzenia. Przeznaczony jest dla serwerów.

NCQ

Technologia optymalizująca pracę dysku HDD poprzez zmianę kolejności zadań zapisu i odczytu tak, aby były wykonywane przy minimalnej ilości skoków głowic dysku. Mechanizm kolejkowania poleceń mający za zadanie zwiększyć wydajność i efektywność dysku twardego. W ten sposób można uzyskać do 10% wzrostu wydajności. W dyskach SSD NCQ również jest obsługiwane i służy do kolejkowania zadań, pozwalając dyskom uzyskiwać znacznie większe wartości IOPS.

PowerChoice

Technologia oszczędzania energii firmy Seagate opracowana specjalnie z myślą o środowiskach korporacyjnych, umożliwia organizacjom zarządzanie energią zgodnie ze standardem T10 i dopasowanie systemów pod względem optymalnych osiągów i zużycia energii. PowerChoice jest uzupełnieniem technologii PowerTrim i umożliwia większą oszczędność energii dzięki czterem trybom obsługi stanów spoczynku trwającym dłużej niż sekundę.


S.M.A.R.T.

System monitorowania i powiadamiania o błędach działania twardego dysku. Dzięki monitorowaniu przez dysk wielu parametrów pracy, dysk potrafi ocenić swój stan i ostrzec system operacyjny i użytkownika komputera w przypadku dużego prawdopodobieństwa wystąpienia awarii. Technologia S.M.A.R.T wykorzystywana jest w dyskach twardych i SSD ATA/IDE, SCSI/SAS oraz SATA.

Zaawansowane formatowanie

Technologia wprowadzana przez producentów dysków oraz innych producentów napędów w celu zwiększenia wydajności formatu nośnika i zwiększenia dostępnej pojemności napędu. Technologia zmienia budowę talerzy i zastępuje sektor o pojemności 512 bajtów, ośmiokrotnie większym oferującym 4096 bajtów.

Więcej informacji
Producent Seagate
Model ST4000NC001
Pojemność 4TB
Interfejs SATA III
Format 3.5"
Cache 64MB
RPM 5900
Stan produktu Nowy
Gwarancja 3 lata gwarancji

Brak powiązanych postów

PUNKTY LOJALNOŚCIOWE

Kupuj taniej za punkty!

Kupuj regularnie i zbieraj punkty.

KODY RABATOWE

Taniej nawet do 50%

Obserwuj nasze oferty, zapisz się do newslettera i zgarniaj kody rabatowe.

DARMOWA DOSTAWA

Przy zamówieniu powyżej 300 zł

Zrób zakupy i nie płać za przesyłkę.

Zwrot towaru bez podana przyczyny

Zwróć w ciągu 14 dni

Przestrzegamy wszystkich praw konsumenta.

Zamów w tym czasie,
a wysyłkę otrzymasz jutro!

Inpost

Hours
:
Minutes
:
Seconds

Dhl

Hours
:
Minutes
:
Seconds

Ups

Hours
:
Minutes
:
Seconds