Pokaż menu

Płatności

Dla Państwa wygody udostęp[niliśmy kilka form płatności które będą mogli Pantwo dopasować do swojego profilu działalności. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt poprzez infolinię pod numerem stacjonarnym +48 68 453 92 21, komórkowym +48 600 666 380, mailem lub za pomocą komunikatora GG 2458475.

Przelew bankowy

Wpłata bezpośrednio na nasze konto bankowe. Brak dodatkowej opłaty, towar zostaje wysłany po zaksięgowaniu wymaganej kwoty.
Nasze konto bankowe:
PKO Bank Polski SA
posiadacz konta: aPRESS Paweł Sinkiewicz, Kilińskiego 1a, 68-200 Żary
Nr rachunku: 42 1020 5460 0000 5102 0123 5779

Rachunek w Euro:

IBAN: PL 98 1750 0012 0000 0000 2007 3071
BIC/SWIFT: RCBWPLPW

Pobranie

Pobranie, inaczej płatność przy odbiorze pozwala zapłacić gotówką u kuriera w momencie dostarczenia paczki. Ta forma płatności jest możliwa tylko dla zamówień o wartości nieprzekraczającej 13.000zł.

Odroczony termin płatności

Ta forma płatności dostępna jest jedynie dla firm i instytucji. Wszystkie firmy i instytucje z sektora budżetowego mogą zamawiać towar bez konieczności przesyłania dodatkowych dokumentów. Standardowo wystawiamy fakturę z odroczonym terminem płatności na 14 dni. W przypadku dłuższego terminu wymagany jest wcześniejszy kontakt. Firmy z sektora prywatnego powinny skontaktować się ze Sprzedawcą przed dokonaniem transakcji.

PayPal

To wygodna i nowoczesna forma płatności elektronicznej dla wszystkich Kupujących posiadających konto PayPal (zarówno złotówkowe jak i walutowe). Płatności są przyjmowane całą dobę a sam proces płacenia trwa maksymalnie kilka minut. Sprzedawca natychmiast otrzymuje informację ozapłacie dzięki czemu czas od zakupu do wysyłki ulega maksymalnemu skróceniu.

Karta kredytowe

Posiadacze kart kredytowych mogą dokonać płatności za pośrednictwem serwisy PayPal lub PayU.  

PayU

To wygodna i nowoczesna forma płatności elektronicznej dla wszystkich Kupujących posiadających dostępn do konta internetowego, posiadających karty płatnicze lub kredytowe. Płatności są przyjmowane całą dobę, a sam proces płacenia trwa maksymalnie kilka minut. Sprzedawca natychmiast otrzymuje informację ozapłacie dzięki czemu czas od zakupu do wysyłki ulega maksymalnemu skróceniu. Przy płatnościach PayU nie są pobierane dodatkowe opłaty.

VAT 0% dla szkół

Sprzedaż sprzętu komputerowego dla szkół ze stawką VAT 0 %

Na podstawie "Ustawy o podatku od towarów i usług" z dnia 11 marca 2004 roku (art. 83 ust. 1 pkt. 26) stawkę podatku w wysokości 0% stosuje się do dostaw sprzętu komputerowego:

- dla placówek oświatowych (szkoły, przedszkola publiczne i niepubliczne, szkoły wyższe i placówki opiekuńczo wychowawcze),
- dla organizacji humanitarnych, charytatywnych lub edukacyjnych w celu dalszego nieodpłatnego przekazania placówkom oświatowym

Opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 0% podlegają następujące towary:
- jednostki centralne komputerów, serwery, monitory, zestawy komputerów stacjonarnych
- drukarki
- skanery
- urządzenia komputerowe do pism Braille'a
- urządzenia do transmisji danych cyfrowych (w tym koncentratory i switche sieciowe, routery i modemy).

Aby skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT należy dostarczyć w trzech jednobrzmiących egzemplarzach:

1. Zamówienie na sprzęt komputerowy zawierające:

- nazwę i adres placówki oświatowej nabywającego towary,
- numer identyfikacji podatkowej lub numer tymczasowy placówki oświatowej,
- nazwę i ilość towarów, które będzie nabywała placówka oświatowa,
- informację, że sprzęt komputerowy wymieniony w zamówieniu jest związany z realizowaną przez placówkę działalnością dydaktyczną lub edukacyjną, oraz

2. Zaświadczenie organu prowadzącego placówkę oświatową

Zaświadczenie to powinno zawierać potwierdzenie, że sprzęt komputerowy wymieniony w zamówieniu jest związany z realizowaną przez placówkę działalnością dydaktyczną lub edukacyjną.

Przez właściwy organ należy rozumieć podmiot uprawniony do zakładania i prowadzenia placówki oświatowej:

- Szkoły i przedszkola prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego przedstawiają zaświadczenie o prowadzeniu szkoły lub przedszkola.
- Szkoły przedszkola publiczne prowadzone przez osoby prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego lub przez osoby fizyczne przedstawiają urzędowo poświadczoną kopię zezwolenia na utworzenie szkoły lub przedszkola.
- Szkoły i przedszkola niepubliczne przedstawiają urzędowo poświadczoną kopię zaświadczenia o wpisie do ewidencji niepublicznych szkół lub niepublicznych przedszkoli.

Do pobrania:

Formularz zamówienia

Zaświadczenie


Zawartość strony internetowej www.apress24.pl jest chroniona przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu aPRESS24 oraz treści w nim zawartych należą do firmy aPRESS Paweł Sinkiewicz. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu aPRESS24. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony www.apress24.pl bez zgody właściciela jest zabronione.